Ole tulevaisuuden johtaja
Henley Executive MBA – Global (EMBA) on ainutlaatuinen, kokeneille ammattilaisille suunnattu tutkinto, jonka avulla kehität liiketoiminta- ja johtamisosaamistasi. Tämän päivän globaalit markkinat ja kansainvälinen liiketoiminta edellyttävät johtajilta entistä laajempaa näkemystä, uudenlaisia taitoja ja erilaisia ajattelutapoja. Tutkinnon avulla sinusta on tarkoitus kehittyä erinomainen johtaja. Opinnot antavat sinulle valmiuksia tarttua haasteisiin ja mahdollisuuksiin nopeasti muuttuvassa ja kompleksisessa maailmassa.
Sekä henkilökohtainen johtamisosaamisen kehittäminen että ammatillinen kehittyminen liiketoiminnan eri osa-alueissa ovat kantavia teemoja läpi ohjelman. Kokeneet ja inspiroivat tutorimme tukevat ja haastavat sinua läpi opintojen; itsetuntemuksesi lisääntyy samalla kun saat selkeyttä ja askelmerkkejä tulevaisuuden urapolkuusi ja -tavoitteisiisi.
Opinnoissa uusimman teoreettisen tutkimustiedon hyödyntäminen yhdistyy käytännönläheisiin ja aitoihin business caseihin. Henleyn oppimisfilosofiassa yhdistyvät ryhmätyö workshopeissa, itsenäinen opiskelu sekä kirjalliset tehtävät, joiden aiheen saat valita itse, ja jotka tuovat lisäarvoa sinulle ja yrityksellesi opintojesi alusta alkaen.
EMBA-ohjelmamme on suunniteltu niin, että voit jatkaa työskentelyä kokopäiväisesti samalla kun suoritat tutkintoa osa-aikaisesti. Tutkinto kestää valintasi mukaan joko 21 tai 27 kuukautta. Tämän lisäksi työ- tai elämäntilanteesi niin vaatiessa opinnoista on mahdollista pitää taukoa.
Henley Business Schoolilla on yksi Euroopan laajimmista alumniverkostoista, ja meillä on yli 80 000 alumnia yli 175 maassa. Alumnitoimintamme on erittäin aktiivista ja edistämme verkostoitumistasi niin opintojen aikana kuin sen jälkeen.
Viimeisimpien The Economist -rankingien mukaan Henleyn EMBA sijoittui 10 parhaan joukkoon Euroopassa ollen samalla paras EMBA-tutkinto Suomessa ja Pohjoismaissa.
Tervetuloa seuraavaan infotilaisuuteemme kuulemaan lisää Henley Executive MBA -ohjelmasta ja sen tuomista hyödyistä. Tilaisuudessa pääset tapaamaan yhden alumneistamme ja kuulemaan hänen opiskelukokemuksistaan. Lisäksi saat vastaukset mieltä askarruttaviin kysymyksiin, jotka liittyvät tuleviin opintoihisi.
Ohjelma
Henley Business Schoolin esittely
Matti Katara, Sales and Customer Relationship Director, Henley Business School Finland
Henley Executive MBA – Global -ohjelma
Matti Katara, Sales and Customer Relationship Director, Henley Business School Finland
Opiskelijoiden kokemuksia Henley MBA -ohjelmasta
Carina Hedberg, Partner/Director, Management Consulting, KPMG
Executive MBA -infotilaisuus 8.12.2021
"*" pakollinen kenttä